Usługi

Każda firma musi zarejestrować się do rozliczeń podatku VAT jeżeli przychody firmy przekroczą próg £85,000 w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Po przekroczeniu tego progu firma ma 30 dni na zgłoszenie się do HMRC w celu rejestracji na podatek VAT. Firmy nie przekraczające tego progu mogą zarejestrować się dobrowolnie. Podany próg wejścia na VAT ‘VAT treshold’ dotyczy roku budżetowego 2020-2021.

Zalety rejestracji:
– zdolność odzyskania VATu naliczonego (od zakupów firmy)
– wzrost liczby klientów (niektórzy klienci wolą przedsiębiorców zarejestrowanych na VAT)
– jeżeli twoim klientem jest inna firma zarejestrowana na VAT, to ma ona prawo odzyskania podatku VAT, co ostatecznie obniża cenę serwisu,
– możliwość zakupów towarów z obszaru gospodarczego Unii Europejskiej z zerową stawką VAT,
zastosowanie uproszczonego modelu rozliczeń dla małych i jednorodnych biznesów, tzw. Flat Rate Scheme. Należny VAT liczony jest od wartości brutto przychodu według indywidualnej stawki zależnej od rodzaju prowadzonego biznesu. Na przykład dla warsztatu samochodowego jest to 8.5% a dla pralni chemicznej 12%. W pierwszym roku rejestracji na VAT stawka VAT zostaje dodatkowo obniżona o 1%.


Translate this page

Nasze usługi

Nasze referencje

  • ~ Dyrektor APP Steel Corporation Ltd, Londyn. Handel hurtowy.

    "Mamy przyjemność współpracować z biurem księgowym Toppoint24 od początku naszej działalnści na rynku czyli od marca 2011. Biuro świadczy dla nas usługi celno-księgowe, rozliczenia płac, rozliczenia VAT. Naszym zdaniem usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Współpraca przebiega bardzo pozytywnie i jesteśmy z niej zadowoleni. Z prawdziwą przyjemnościa możemy polecić to..."

  • Więcej »