Ubezpieczenia

Ubezpieczenie Professional Indemnity (PII) chroni Cię od błędów popełnionych przez Ciebie lub Twoich pracowników. Tego typu ubezpieczenie jest przede wszystkim przeznaczone dla profesji, które służą rada dla swoich klientów, czyli: księgowych i pracujących w finansach (bankowców, maklerów, doradców finansowych, brokerów ubezpieczeniowych) oraz architektów i budowlańców, prawników, adwokatów, informatyków, lekarzy, dentystów itp. Korzystając z usług tych profesji nie zapomnij sprawdzić czy dany specjalista posiada ubezpieczenie typu PII.

Podstawowa zasada tego ubezpieczenia jest to, ze wypłaca odszkodowanie za szkodę powstała w wyniku zaniedbania lub popełnionego błędu przez dana profesje (np. zła poradę lub „błąd w sztuce”). Ubezpieczeniu podlegają również utracenie, zniszczenie lub kradzież danych lub dokumentów klientów oraz kradzież pieniędzy należących do klientów. Niektóre polisy typu PII, wychodzą poza ta podstawowa zasadę i ubezpieczeniu podlegają wszystkie inne szkody, które wchodzą do kategorii odpowiedzialności cywilnej. Ponieważ pojęcie odpowiedzialności cywilnej jest bardzo szerokie, często mamy do czynienia z długa lista wykluczeń z ochrony. Wykluczenia te zazwyczaj objęte są ochrona innych ubezpieczeń takich jak ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (Public Liability Insurance) oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla pracodawców (Employers Liability Insurance)


Translate this page

Nasze usługi

Nasze referencje

  • ~ Dyrektor APP Steel Corporation Ltd, Londyn. Handel hurtowy.

    "Mamy przyjemność współpracować z biurem księgowym Toppoint24 od początku naszej działalnści na rynku czyli od marca 2011. Biuro świadczy dla nas usługi celno-księgowe, rozliczenia płac, rozliczenia VAT. Naszym zdaniem usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Współpraca przebiega bardzo pozytywnie i jesteśmy z niej zadowoleni. Z prawdziwą przyjemnościa możemy polecić to..."

  • Więcej »