Ubezpieczenia

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni Cię od błędów popełnionych przez Ciebie lub Twoich pracowników. Ochrona obejmuje sytuacje, w których dochodzi do wyrządzenia szkody osobom trzecim. Do szkód tych dochodzi przeważnie w związku z prowadzonym businessem lub ewentualnie w związku z użytkowaniem posiadanego mienia osób trzecich. Tego typu ubezpieczenie chroni Cię, kiedy Twoja firma zostałaby pozwana do sądu z powodu zaniedbania, błędu w wyniku, którego doszłoby do wypadku lub zniszczenia mienia.

Jeżeli Twoja firma ma do czynienia z osobami trzecimi ten typ ubezpieczenia powinien być Twoim priorytetem. Wiele małych firm nie posiada ubezpieczenia PLI z tego powodu, ze wydaje się być ono stosunkowo drogie. Wcale tak jednak nie jest. Biorąc pod uwagę wysokość ewentualnego odszkodowania, składka wydaje się nieproporcjonalnie niska. Pamiętajmy, ze koszty sadowe oraz sumy odszkodowań niejednokrotnie sięgają setek tysięcy funtów. Oznacza to, ze Twoja firma (nieubezpieczona) może wpaść w niemałe kłopoty finansowe, na wypadek wypłaty odszkodowania. Częstym scenariuszem jest bankructwo takiej firmy.

Oczywiście do Ciebie należy decyzja, jednakże w dzisiejszych czasach firmy, które nie posiadają PLI, maja większe trudności w znalezieniu klientów i partnerów w biznesie i często nie dochodzi do podpisania kontraktów w wyniku braku tego ubezpieczenia.


Translate this page

Nasze usługi

Nasze referencje

  • ~ Dyrektor Merlin Builders Ltd, Londyn. Branża budowlana.

    "Z Biurem Rachunkowym Toppoint24 Accounting Services współpracujemy od marca 2011. Nasza współpraca układa się wzorowo. Biorąc pod uwagę trudność naszych operacji gospodarczych w branży budowlanej oraz skomplikowane procedury prawne, księgowo – podatkowe zawsze fachowo podpowiedają nam rozwiązanie. Swoją pomoc udzielają praktycznie w każdej chwili, a nasze spotkania oraz odbiór dokumentów..."

  • Więcej »