Ubezpieczenia

Prawo Wielkiej Brytanii mówi, że pracodawcy zatrudniający pracowników muszą posiadać Employers’ Liability Compulsory Insurance. Jeżeli wiec jesteś pracodawca w UK, Walii lub Szkocji, upewnij się, że potwierdzenie posiadania tego ubezpieczenia znajduje się w Twojej firmie w miejscu widocznym nie tylko dla klientów firmy, ale przede wszystkim dla Twoich pracowników.

Jako pracodawca jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo i warunki pracy. Jeżeli wydarzy się wypadek (np. przez niezabezpieczony kabel od drukarki) Twój pracownik może pozwać Cię do sądu i rościć sobie odszkodowanie za wyrządzona szkodę. Wypadek nie musi wydarzyć się w miejscu pracy, może to być również poza pracą. Zbiór przepisów – Employers’ Liability Compulsory Insurance Acta 1969 określa minimalna sumę ubezpieczenia dla pracodawców i jest to kwota 5mln funtów.

Za brak ubezpieczenia możesz zostać ukarany kara do 2,500 funtów ZA KAZDY DZIEN, ZA JAKI NIE POSIADASZ TEGO UBEZPIECZENIA! Za brak dokumentu potwierdzającego zakup ubezpieczenia w miejscu widocznym dla pracowników firmy oraz inspektorów BHP grozi kara do 1,000 funtów.


Translate this page

Nasze usługi

Nasze referencje

  • ~ Dyrektor zarządzający Monadia Ltd, transport drogowy

    "Z wielką przyjemnością mogę polecić usługi biura księgowego Toppoint24. Dużą sympatią darzę pracowników obsługujących rozliczenia podatkowe przedsiębiorstwa, którym zarządzam. Uczucie to wynika z profesjonalnego podejścia jakie spotykamy w kontaktach. Dotyczą one niekiedy bardzo trudnych spraw związanych z transportem drogowym na terenie UK oraz Europy w odniesieniu do rozliczeń VAT oraz..."

  • Więcej »