Ubezpieczenia

Zastanawiałeś się kiedyś, co zrobi Twoja rodzina, gdy Ciebie zabrakło? Kto spłaci Twoje zobowiązania? Kto zadba o bezpieczenstwo finansowe Twoich bliskich? Przyzwyczailiśmy się do myśli, że polisa na życie jest luksusem, na który niewielu może sobie pozwolić. Tak przynajmniej wygląda to w Polsce. W UK koszty takiej polisy na życie są ponad 8-10 razy niższe niż w Polsce.

Wypłata z ubezpieczenia pomoże spłacić zobowiązania finansowe, jak kredyt hipoteczny i pożyczki, które zostawia po sobie osoba ubezpieczona, oraz zapewnić dzieciom dobry start w dorosłe życie. Oczywiście nie zrekompensuje utraty bliskiej osoby, ale pomoże rodzinie nie popaść w długi i przetrwać ten trudny okres. Dodatkowo może być pomocna w opłaceniu transportu zwłok do Polski, którego koszt waha się od kilku do kilkunastu tysięcy funtów!

Ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe w UK. Jednak często banki zachęcają swoich klientów, posiadających kredyty, aby nabyli ubezpieczenie nie na życie. Powód jest prosty – jeśli kredyt został zaciągnięty wspólnie z małżonkiem lub inną osobą, i jedna z tych osób umiera, odpowiedzialność spłaty tego kredytu przechodzi na osobę pozostałą przy życiu, która często wcale nie partycypuje w spłacie kredytu, np. z powodu takiego, że nie pracuje.


Translate this page

Nasze usługi

Nasze referencje

  • ~ Dyrektor zarządzający Monadia Ltd, transport drogowy

    "Z wielką przyjemnością mogę polecić usługi biura księgowego Toppoint24. Dużą sympatią darzę pracowników obsługujących rozliczenia podatkowe przedsiębiorstwa, którym zarządzam. Uczucie to wynika z profesjonalnego podejścia jakie spotykamy w kontaktach. Dotyczą one niekiedy bardzo trudnych spraw związanych z transportem drogowym na terenie UK oraz Europy w odniesieniu do rozliczeń VAT oraz..."

  • Więcej »